KOČÁRKY MUSÍ BÝT PRAKTICKÉ A BEZPEČNÉ

Kromě toho, že se Vám kočárek líbí, měl by mít spoustu dalších vlastností, které Vám zaručí jeho snadné a pohodlné ovládání a Vašemu miminku příjemné a pohodlné prostředí.

VŠE V JEDNOM

V poslední době dává většina rodičů přednost kombinovaným kočárkům, které se jednoduše změní na autosedačku, tašku na nošení dítěte, sportovní kočárek pro batole nebo poslední dobou módní autosedačku na třech kolech.

Oblíbeným řešením poslední doby je kombinovaný kočárek 4 v 1 na třech kolech, tzv. tříkolka. Na podvozek kočárku se dá umístit jak hluboká korba kočárku, tak autosedačka, s níž můžete lehce manipulovat například při nákupech nebo návštěvě lékaře. Miminko vyndáte z auta i se sedačkou a podvozek se Vám pohodlně vejde do kufru auta. Hluboké lůžko kočárku zase využijete při procházkách venku, hlavně v zimě, kdy musíte miminko chránit před chladem, větrem či deštěm.

POHODLÍ A BEZPEČÍ PRO RODIČE A MIMINKO

Korbička kočárku by měla mít mnohostranné použitelné větrací otvory, s nimiž se lehce manipuluje. Při použití kočárku pro batole by jste měli hledat bezpečnostní prvky – pětibodové pásy, hrazdičku, dostatečné polstrování. Kočárky by měli mít dobré pérování, neměla by chybět bezpečná, nejlépe dvojí brzda. Nákupní košík či taška se bude hodit na nákup i na nezbytné vybavení na cestách, (náhradní plenky, lahvičky na pití,…). Můžete vybírat různé varianty ochranných pomůcek na kočárky – moskytiéra, pláštěnka, nánožník. Potahy kočárku by měli být prací nebo aspoň omyvatelné.

SNADNÁ OVLADATELNOST ŠETŘÍ SVALY A KLOUBY

S kočárkem se musí dobře manipulovat, zatáčet, najíždět na překážku. Ušetříte si tak námahu, třeba při cestování dopravními prostředky nebo najíždění na obrubník chodníku.

MODERNÍ DESIGN

Při výběru kočárku myslete i na to, že s kočárkem budete jezdit třeba i dva roky. Pokud se vám líbí ultramoderní provedení kočárku, zvažte, zda se vám brzy neokouká. Dnes jsou moderní kočárky v kombinaci dvou barev, z nichž jedna bývá světle nebo tmavě šedá. Potahy s obrázky se dnes již nenosí.